Inspector jübilesi

Inspector jübilesi

Ülkemizde at yarışları denilince akla gelen önemli safkanlardan biri olan Inspector , 23 Eylül günü Veliefendi Hipodromu’nda saat 16.10’da yapılan jübile töreni ile yarış hayatını noktaladı.

Törende TJK Başkanı Serdal Adalı, TJK Yönetim Kurulu Üyelerii Dr. Ender Aydıner, Can N. Güven, İlyas İlbey ve Serdar Kemal Özçolak, at sahibi Hayrullah Doğan ve antrenör Ümit Bekmezci ile yarışseverler bu önemli günde hazır bulundular.

Hami Yavaş tarafından yetiştirilen ve Hayrullah Doğan’ın sahibi oldugu safkan için, Sabırlı – Ribella ve Kafkaslı’dan sonra jübilesi yapılan dördüncü safkan oldu.

Inspector günümüze kadar 49 kez start almış ve bunlardan 32 koşuda tabelaya girmiştir. Tabela yaptığı yarışlar içinde 14 birincilik, 12 ikincilik, 6 üçüncülük yapmıştır. Dördüncülüğü olmayan safkanın toplam kazancı ise 3.319.402,15 TL‘dır. 4 kez Gr1 , 4 kez Gr2 , 3 kezde Gr3 kazanan safkanın galibiyetleri içindeki Gr1 yarışlar Gazi Koşusu , TJK Koşusu ve 2 kez Başbakanlık Koşusudur.

Jübilesi ile pistlere veda eden Gazi şampiyonu Inspector’un bundan sonraki yaşamını aygır olarak sürdürecektir. ( Bin Ajwaad – Pandora / Platini) pedigrisine sahip safkan anne nesli sayesinde ilginc aygırlık kariyerine sahip olabilecek potansiyeldedir.

Inspector jübilesi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?