Islambol

Islambol

Islambol 14.03.1994 doğumlu , ( Gold Guard – Agaın / Try My Best ) pedigrili , 84 [ 21-15-9-11 ] yarış totosuna sahip doru bir safkandır. Y.İrfan Sağnak ekürisi sahibidir. Kısa ve orta mesafelerin efsane yarış atıdır.

2 yaşında koştuğu yedi yarışı da kazanıp geçilmeyen Islambol bu dönemde Çaldıran (Gr1), Tay Deneme (Gr2), TYAYSD (Gr2), K. II. Elizabeth (Gr2) gibi önemli koşuları kazanarak Gazi koşusu için rezerve yaptırmıştı. Adana’da 3 yaşında kumda ilk startında geçilen safkan ardından İstanbul’a dönüp Erkek Tay Deneme (Gr1) kazanıp Gazi koşusuna favori konumunda girer. Fakat ilk uzun mesafe deneyiminden olumsuz ayrılan safkan bu büyük derbiden 14. ayrılır. Bu onun uzunda koştuğu ilk ve tek yarışıdır. Daha sonraki dönemde kısa ve orta mesafede sonlarda güçlü sprinti ile her zaman etkili olmuştur. Yarış spikerlerinin Islambol koptu geliyor sözleri hala kulaklarda çınlamaktadır.

Aygırlık hayatında ise fazla şans bulmasına rağmen bazı başarılı yavruları ise Starfist , Koca Ayak, Özbaylım , Bolcan , Şahinköylü şeklinde sıralayabiliriz.

TJK tv de yayınlanan 1 Efsane 10 Koşu programından Islambol yarışları

Islambol

Pin It

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?