Jokey Turnuvasında Gökhan Kocakaya şampiyon

Jokey Turnuvasında Gökhan Kocakaya şampiyon

İstanbul Veliefendi Hipodromunda düzenlenen 6. Uluslararası Jokey Turnuvasında kazanan Gökhan Kocakaya önderliğinde Türkiye karması takımı oldu. İlk 2 koşu boyunca önde olan Misafir takımı, son 2 koşuda üst sıraları Türk jokeylere kaptırınca bir anda turnuvadan 96-64 yenik ayrıldı.

16 Temmuz 2014 tarihli Çarşamba günü Veliefendi Hipodromu’nda 4 koşu üzerinden yapılan turnuvaya, İngiltere’den Frankie Dettori, Amerika’dan Javier Jose Castellano, Japonya’dan Yuichi Fukunaga, Fransa’dan Maxime Guyon ve Avustralya’dan Craig Williams gibi dünyaca ünlü jokeylerle birlikte ülkemiz- den Halis Karataş, Selim Kaya, Ahmet Çelik, Gökhan Kocakaya ve Akın Sözen katıldı.

Turnuvada toplamda 30 puan toplayan Türk jokey Gökhan Kocakaya , bireysel anlamda birinci oldu. Gökhan Kocakaya bireysel anlamda 8.000€ bonus ile en kazançlı jokey oldu.

Turnuvada 28 puan toplayan Amerikalı jokey Javier Jose Castellano ise bireysel anlamda ikinci olarak, 4.000€ kazanç elde etmiş oldu. Turnuvada bireysel olarak üçüncü sırayı ise Türk jokey Akın Sözen 23 puanla elde edip 2.000€ kazanç elde etti.

Geçen sene 5. jokey turnuvasında 4 koşuda da ilk 5 sıraya giremeyen Gökhan Kocakaya , bu yıl turnuvada birinci oldu. Ülkemizi başarılı temsilinden dolayı tebrik eder, uluslar arası bu tip organizasyonların ileriki yıllarda da devam etmesini umuyoruz.

6. Uluslararası Jokey Turnuvası

Gökhan Kocakaya

Uluslararası Jokey Turnuvası

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?