Juddmonte Redwood 'u Westbury Stud'a sattı

Juddmonte Redwood 'u Westbury Stud'a sattı

Avrupa’nın ünlü harası Juddmonte Farms, Redwood isimli safkanını aygırlık yapmak üzere Yeni Zellanda da bulunan Westbury Stud harasına sattı.

Khalid Abdullah yetiştirmesi Redwood 2006 dogumlu olup ( High Chaparral — Arum Lily / Woodman ) pedigrisine sahiptir. Koşu yaşamında 17 Start (4-6-1) yarış totosu ve £1,422,866 kazança ulaşmıştır. 3 yaşında bir kez koşup kazanan safkan, 4 yaşında ise Kanada da Northern Dancer Turf Stakes (G1-2400 Çim) koşusunu kazanmıştır. Ayrıca 3 yaşında Hong Kong Vase (G1-2400 Çim) ve Princess of Wales’s S. (G2-2400 Çim) koşuları ikincisi olmuştur. 5 yaşında ise Dubai Sheema Classic (G1-2400 Çim) ve Princess of Wales’s S. (G2-2400 Çim) koşularında yine ikinci olmuştur.

Görüldügü ideal stayer aygır tipine güzel bir örnek olan Redwood, önemli aygırlardan Dancing Brave ile aynı anne neslinden gelmektedir. Ayrıca 2. ve 3. annesi Grup koşular galibidir. Bu tip alımlarda ülkemizinde daha aktif olması gerektigini düşünüyoruz.

Özellikle güney yarım kürede High Chaparral oglu So You Think başarılarından sonra stratejik bir alım yapan Westbury Stud harasında bulunan diger aygırlar ise 2010 yılı İngiltere Erkek Tay Deneme galibi ünlü MAKFI, LIBRETTIST, RED GIANT, SWISS ACE, CAPTAIN RIO, POSTPONED, FALTAAT ve CECCONI’dir.

Redwood horse
Redwood stallion

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?