Karacabey satışlarında Esrar Dede farkı

Karacabey satışlarında Esrar Dede farkı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü ( TİGEM ) Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nce yetiştirilen 52 Safkan Arap Tayı açık arttırma usulü el değiştirdi. Satışlarda gergin anlar yaşanır iken yine her satış organizasyonu gibi kötü bir izlenim akıllarda kaldı.

3 Haziran Salı günü Bursa Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen satışlarda 44 tay el değiştirir iken 8 taya alıcı çıkmadı. Saat 13.00’de başlayan satışlar TJK TV ve TAY TV’den bazen canlı bazen de ne yazık ki yarış yayını nedeniyle yarım yamalak şekilde izlenebildi.

Demirkazık, Caş, Bilgin, Hürbatur, Atak, Vural, Saburay, İzbatur, Druid, Yavuzca ve Hisarhan isimli aygırların erkek ve dişi olmak üzere 1 ve 2 yaşlı tayları satışa çıkarılırken, Şeref Döker tarafından 210.000 TL’ye alınan ESRAR DEDE (Caş – 52.Hamde / Serhanbey) en pahalı tay oldu. Bu safkanı 205.000 TL bedelle Mevlüt Taniyit tarafından alınan ARİSTO (Saburay – 2. Sanibel Ia / Yavuzca ) izledi. Satışlardan toplam 2 milyon 692 Bin TL gelir elde edilirken ortalama fiyat ise 61.181 TL oldu.

Satış sonuçlarını Excel tablosu halinde görmek için tıklayabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?