Karacabey yılın ilk tay satışları

Karacabey yılın ilk tay satışları

Yeni yılın ilk tay satış organizasyonu Karacabey yetiştirmesi arap tayları ile başlıyor. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nce yetiştirilen 48 Baş Safkan Arap tayı, 26 Mayıs Salı günü Karacabey’de satışa sunulacak.

Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek tay satışları saat 13.00’de başlayacak. Satışlar TJK TV ve TAY TV’den de canlı olarak yayınlanacak.

Satışlarda; Atak, Saburay, Vural, Hürbatur, Demirkazık, İzbatur, Caş, Bilgin, Hisarhan ve Druid isimli aygırların 26’sı dişi ve 22’si erkek olmak üzere 1 ve 2 yaşlı tayları bulunuyor.

Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde 26.05.2015 Salı günü yapılacak olan Safkan Arap Tayı Satış İhalesinde, Tay satın alan katılımcılar arasında gerçekleştirilecek çekiliş ile bir tay bedelsiz olarak verilecektir. Satışa iştirak edip, tay satın alan iştirakçiler arasından her bir tayı satın alan katılımcılara bir şans kuponu vermek suretiyle, kuponlarda belirtilen numaralar üzerinden, muhammen bedeli 40.000 TL olan MELANKOLİN (KIRŞEMSA 93/13, AL, DİŞİ) isimli yarış atı noter huzurunda çekilen kura sonucu tay satın alan müşterilerden birisine bedelsiz olarak verilecektir.

Tay Satış Kataloğu’nu görmek için tıklayabilirsiniz

Tayların videolu tanıtımlarını görmek için tıklayabilirsiniz

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?