Khubala maidena veda

Khubala maidena veda

Ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil eden Aracı ekürisinin Khubala isimli safkanı, Lingfield hipodromunda maidena veda etti. Antrenörlügünü E.Dunlop‘un yaptıgı safkan Ryan Moore ile start aldı. 1200 metre sentetik kum pistte derece 1.14.23 oldu.

2010 yılı Tattersalls alımlarından 100.000 Guineas ücretle satın alınan Khubala (Acclamation – Raghida / Nordico) pedigrisine sahiptir. İlk koşusunda beşinçi olduktan sonra ikinci startını kazanarak maidena veda etmiştir. Safkan koşu sonrasında 5-2 oranla favori çıkmıştır.

Khubala anne hattı incelendiginde İrlanda Derbi (G1) galibi Solder Of Fortune ve Dewhurst Stakes (G1) galibi Intense Focus ile aynı anne hattından gelmektedirler. Khubala’nın babası Acclamation ise Avrupada genç yaşta popüler olmuş ve tayların erken gelişimi ile dikkat çeken bir aygırdır. Aynı zamanda son yıllarda Avrupadaki tay satış organizasyonlarında Acclamation tayları inanılmaz bir ivme kazanmaktadırlar.

Khubala ve Aracı ekürisinin tüm safkanlarının bundan sonraki yurt dışı yarışlarında başarılarının artarak devam etmesini dileriz.

Aykut KANDEMİR

khubala

Khubala Lingfield 14 Nisan 2012 Maiden yarışı
http://www.youtube.com/watch?v=PWW97kRqwaM

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?