Kingsman sosyal mesafe ayarı

Kingsman sosyal mesafe ayarı

2020 Gazi Koşusu öncesi ön hazırlık yarışlardan olan İstanbul Veliefendi de düzenlenen Sadık Eliyeşil Koşusunu ( Kısa Vade 9 / Listed ) , Adem İpek’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu Kingsman ( Popular Demand – Fluent / Ultramar), jokeyi Hışman Çizik idaresinde kazandı. En yakın rakibine 9 boy atan Kingsman , Covid19 nedeni ile popüler olan sosyal mesafe kuralını ciddiye aldı.

Ömer Alaçam’ın antrene ettiği doru erkek tay toplamda yedici koşusunda dördüncü birinciliğini elde etmiş oldu. Sakarya (Gr2) ve Kraliçe 2. Elizabeth koşusu (Gr2) gibi açık yarışlar kazanan safkanın Sait Akson veya Erkek Tay deneme duraklarından sonra Gazi koşusu koşması bekleniyor. Sakarya koşusu koşulduğundan beri Gazi koşusu 2020 en ciddi birinci favorisi görülen Kingsman verdiği aradan sonra güle oynaya kazanması ile kendisine güvenenleri yanıltmayarak kalitesini kanıtladı.

Koşunun kazananı KINGSMAN için bitiriş derecesi 1.58.11 olurken, farklar 9 Boy – 1 Boy – Baş – Baş şeklinde sonuçlandı.

131.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu ikinci bitiren tay ise BELIEVE IN ME ( Cardinal Pioneer – Çamalan / Red Bishop ) oldu. PARİON ( Approve – Chi / Unaccounted For) yarışı üçüncü ve ÇAKALINOĞLU ( Çakal Carlos – Double Trouble / Win River Win ) pistten dördüncü olarak ayrıldı. Mücadelenin beşincisi ise QUANTE VOLTE (Luxor – Alfunun / Sadler’s Wells) oldu.

Kingsman babası Popular Demand , Eliyeşi forması ile 15 kez koşup 7 kez kazanmış bir isim olup sınıf yarış olarak Gazi (Gr1) , Sait Akson (Gr3) , Tendürek (Gr3) galibidir. Ayrıca Başbakanlık (Gr1) ve Ankara (Gr1) koşusu ikincisidir. Aygır olarak az sayıda şans bulsa da CELERITAS gibi Gr1 Dişi Tay ve Kısrak koşusu galibinin yanı sıra TORUN CALLAS , LITTLE KING , AMIGRA , NURHANBEY gibi başarılı isimler vermiştir.

Anne Fluent ise LITTLE KING (567.625TL) ve LUCİD (221.725TL) gibi safkanları vermiştir. Fluent yarış yaşamında 10 kez koşup 2 kez kazanmıştır. Fluent babası Ultramar ise yine Eliyeşil forması ile Ankara (Gr1) ve Cumhurbaşkanlığı (Gr1) galibi olup Gazi (Gr1) ikincisidir.

Kingsman aynı zamanda efsane şampiyon atlardan Karayel üzerine 3×4 inbreding edilmiştir. Mesafe sorunu asla bulunmayan safkanın ilgililerini tebrik ederiz.

Kingsman – Sadık Eliyeşil Koşusu ( Kısa Vade 9 / Listed – Video)

Kingsman

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?