Kinowa – Alsancak Koşusu ile 8 de 7 yaptı

Kinowa – Alsancak Koşusu ile 8 de 7 yaptı

31 Ocak Pazar günüz İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen Alsancak Koşusunu ( Açık Gr2 ) , Oğuz Dağlaroğlu’ ekürisinden Kinowa ( Mountain Cat – October Baby / Eagle Eyed ) isimli safkan jokeyi Akın Sözen ile kazandı. Kinowa kaba kumda 8. kez koşup 7. kez kazandı.

1400 metre mesafede kum pistte gerçekleştirilen yarışta 3 yaşlı 4 İngiliz tayı start aldı. Birincilik ikramiyesi 140.000 TL olan koşuda TIGLON ( Lion Heart – Tierra / Unaccounted For ) ikinci, koşuya tempo veren isim olan MY ROYAL SUN ( Royal Abjar – Popcorn / Bosporus ) üçüncü ve (Gr2) galibiyeti bulunan ILDIR BEYI ( Victory Gallop – Nazluş / Eagle Eyed) ise dördüncü oldular.

Kazanan Kinowa için koşunun bitiriş derecesi 1.27.12 olurken, farklar 2 Boy – 4.5 Boy – Uzak şeklinde oluşmuştur. Kinowa bu koşuyla 8. kez start alır iken 8 (7-1-4-0) yarış totosuna ve 586.500 TL kazança ulaştı. Safkan ilk defa Gr2 seviyesinde yarış kazandı ve ayrıca 2 adet A3 ve 1 adet Gr3 galibiyeti de mevcuttur.

Kinowa ‘nın babası Mountain Cat ülkemizde gerek aygır gerek ise kısrak babası olarak önemli başarılara imza atmış değerli bir aygırdır. Başarılı temsilcilerini Deha, Champs To Champs, Doğubeyi, Gladyatör, Steel Cat, Golden Sun, Invincible Girl, Cool Girl , Don Destello ve Step By Step olarak sıralayabiliriz.

Kinowa

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?