Kinowa 9 da 8 yaptı

Kinowa 9 da 8 yaptı

21 Ocak Pazar günüz İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen Fehmi Simsaroğlu Koşusunu ( Açık Gr3 ) , Oğuz Dağlaroğlu’ ekürisinden Kinowa ( Mountain Cat – October Baby / Eagle Eyed ) isimli safkan jokeyi Akın Sözen ile kazandı. Kinowa kaba kumda 9. kez koşup 8 kez kazandı.

1900 metre mesafede kum pistte gerçekleştirilen yarışta 3 yaşlı 7 İngiliz tayı start aldı. Birincilik ikramiyesi 106.000 TL olan koşuda TIGLON ( Lion Heart – Tierra / Unaccounted For ) ikinci, UTKUNHAN ( Victory Gallop – Sırnaşık / Red Bishop ) üçüncü ve MONTELLA (Kaneko – Princess Madaen / Elusive Quality) ise dördüncü oldular.

Kazanan Kinowa için koşunun bitiriş derecesi 2.04.12 olur iken, farklar Uzak – Uzak – 1,5 Boy şeklinde oluşmuştur. Kinowa bu koşuyla 9. kez start alır iken 9 (8-1-4-0) yarış totosuna ve 692.500 TL kazança ulaştı. Safkan sınıf galibiyetleri arasında 1 adet Gr2, 2 adet Gr3 ve 2 adet A3 galibiyeti de mevcuttur. Kinowa ilk kez çıktığı uzun mesafede bir süre yarışı ikinci izleyip virajla temposunu artırıp kolay kazanarak oldukça başarılı bir yarış tamamladı.

Kinowa ‘nın babası Mountain Cat ülkemizde gerek aygır gerek ise kısrak babası olarak önemli başarılara imza atmış değerli bir aygırdır. Başarılı temsilcilerini Deha, Champs To Champs, Doğubeyi, Gladyatör, Steel Cat, Golden Sun, Invincible Girl, Cool Girl , Don Destello ve Step By Step olarak sıralayabiliriz.

Kinowa

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?