Kırdemirkır – Süphan Koşusu 2014

Kırdemirkır – Süphan Koşusu 2014

25 Şubat 2014 tarihinde Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen Süphan Koşusu ’nu ( Açık – A3 ) Mahmut Karakeçi ekürisinden Kırdemirkır ( Victory Gallop – Alcina / Beau Genius ) isimli ingiliz atı, jokeyi Selim Kaya ile kazanmayı başardı. Safkan 4.60 ganyan ile beyaz bayrak ayna yapıp kazanırken en yakın rakibine 1 boy fark atmayı başardı. 2014 Gazi koşusu hazırlıkları kapsamında mesafe açısından önem teşkil eden yarışta, 1900 metre kum pistte kazanan için bitiriş derecesi 2.03.22 oldu.

On adet 3 yaşlı İngiliz atının deklare olduğu ve birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşuda Bawikal ( Cuvee – Sheriff’s Posse / Silver Deputy ) ikinci , Blue Air Force ( Unaccounted For – White Diamond / Dilum ) üçüncü, Daskyleion ( Yonaguska – Tanışığı / Holding Society ) ise dördüncü oldular. Yarışta farklar 1 Boy – 1,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde gerçekleşti. Yarışın iddalı isimleri Ben Ten ve Divine Star hayal kırıklığı yaratan isimlerdi.

Ömer Halim Aydın tarafından yetiştirilen Kırdemirkır ( Victory Gallop – Alcina / Beau Genius ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 14. startında 7’inci birinciliğini elde etti. 3 yaşındaki erkek safkan, TJK kayıtlarına göre ise şu an ki kazançı ise 612.550 TL şeklindedir. Safkanın bu koşu haricinde daha önceden Hitit (A2) ve Prof. S.Batu (A3) gibi sınıf galibiyetleri mevcuttur. Safkanın babası TJK ingiliz aygırlarından Victory Gallop ‘un ülkemizde dikkat çeken yavruları ise Willpower , Luca Brasi , Kırdemirkır , Suwako , Rüya Kızım , Barkın, Massai Maka, Lee Valley, Yeşey, Escape To Victory, Junior Pianist şeklinde sıralayabiliriz. Anne hattı ise yine üretken ve verimli bir nesildir. Özellikle 3. anne TRACK JESTER değerli bir kısraktır.

Kırdemirkır - Süphan Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?