Koştu, Kazandı ve orada ÖLDÜ

Koştu, Kazandı ve orada ÖLDÜ

Royal Ascot festivalinin son günü adeta kabus bulutları oradaydı. Hardwicke Stakes yarışında bir safkan jokeyini düşürdü ve bir safkanda öldü. Bu yarışa kaydı bulunan ülkemizde koşmuş Toruk Macto ise son anda yarıştan silinmiş ve deklare olmamıştı. İlginç bir başka nokta kazanan safkanın ölümü sonrası antrenör hanesinde bayan CECİL ismi yazılı olmasıydı. Yakın zamanda eşini kaybeden Bayan Cecil ‘in peşini ölümler yine bırakmadı. Thomas Chippendale isimli safkanın kalp krizi nedeniyle galibiyet sevinçi çok kısa sürdü.

22 Haziran 2013 tarihinde Royal Ascot festivalinin beşinci ve son günü HARDWICKE STAKES (Gr2) koşusunu, Thomas Chippendale isimli safkanın galibiyeti ile sonuçlandı. 2400 metre çim pistte müddet ise 2.30.65 olarak gerçekleşti. Safkanın jokeyliğini Johnny Murtagh yaparken, birincilik oranı 8-1 idi. Koşunun favorisi Ektihaam ise jokeyi Paul Hanagan ‘ı yarış içerisinde düşürdü.

£200,000 toplam ikramiyeli HARDWICKE STAKES yarışında, 10-1 oranlı Dandino ( Dansili – Generous Diana /Generous) ikinci ve 10-1 oranlı Universal ( Dubawi – Winesong / Giant’s Causeway ) ise üçüncü oldular. Thomas Chippendale ( Dansili – All My Loving / Sadler’s Wells) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 10 Start (4-2-3) yarış totosuna ve £239,238 kazança ulaşmıştı.

Thomas Chippendale ölüm anı :

Thomas Chippendale – Hardwicke Stakes 2013 (Gr2 + Race Replay)

Thomas Chippendale - Hardwicke Stakes 2013
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?