Kubilay Koşusunda Madiba sürprizi

Kubilay Koşusunda Madiba sürprizi

22 Aralık 2013 tarihli İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen Kubilay Koşusu’nu (Açık – Gr3) Francesco Sponza ekürisinden MADIBA (Astronomer Royal – Really Darlene / Sky Mesa) isimli safkanı, jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı. Madiba bu koşuyu 5.00 ganyanı ile kazanır iken üçüncü favori konumunda olup, tatlı bir sürpriz gerçekleştirdi.

Kum pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 3 ve yukarı yaşlı 9 İngiliz atı katıldı. Birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşuda TROJEN HORSE (Avangard-Dancing Master/Royal Abjar) ikinci, TEREX (Win River Win-Manena/Marlin) üçüncü ve TRANSITION (Turaç-Day Dreaming/Efisio) ise dördüncü oldular. Koşunun favorilerinden BELMONT ise hayal kırıklığı yarattı. Kazanan safkan için koşunun bitiriş derecesi 2.09.11 olurken, koşuda farklar Yarım Boy-4 Boy-Burun şeklinde oluştu.

MADIBA yarış yaşamında 15. startında üst üste 2., toplamda ise 6. birinciliğini elde etti. 3 yaşındaki al erkek safkan, en yüksek vasıflı galibiyetini de bugün almış oldu. İlk kez Gr3 kazanan safkan, Kv8/L ve Kv7 zaferleri de bulunmaktadır.

Madiba – Kubilay Koşusu 2013 (Gr3)

Madiba - Kubilay Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?