Kuru Soğan – Ege Derbisi 2021

Kuru Soğan – Ege Derbisi 2021

15 Mart 2020 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen yılın ilk Grup 1 yarışı olan Ege Derbisi Koşusu’nu (Açık-Gr1) Onur Yetkin’in sahibi olduğu Kuru Soğan ( Yonaguska – Risotto / Eagle Eyed ), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Kum pistte 2100 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya, 4 ve daha yukarı yaşlı 9 İngiliz atı katıldı. Birincilik ikramiyesi 480.000 TL olan koşuda, El Nino (Victory Gallop – Platonic Chat / Danehill Dancer ) ikinci, Powerman ( Powerscourt – Kızım Melike / Kaneko ) üçüncü ve koşunun favorisi Kuzey Yağmuru ( Toccet – Pusu / Sun Music ) ise dördüncü oldular. Kazanan için koşunun bitiriş derecesi 2.15.82 olurken, koşuda farklar 1,5 boy – Boyun – 4 Boy şeklinde oluştu.

15’inci startında 9’uncu kez kazaanan , Kuru Soğan kariyerinde ilk Gr1 galibiyetine Ege Derbisi ile ulaştı. Baba Yonaguska’nın ülkemizde King Serkan sonrası ikinci Gr1 galibi temsilcisi oldu. Ayrıca Kuru Soğan ismi Twitter üzerinde Türkiye gündemine 1. sıradan giriş yaptı.

Yine çok sorulduğu için belirtelim ki atın ilgilileri safkana İzmir Marşı ismi koymak istediklerini ama kabul görmeyen bu istek sonuçu tepki mahiyetinde Kuru Soğan ismi ata verilmiştir.

Kuru Soğan – Ege Derbisi 2021 (Gr1- Video)

Kuru Soğan – Ege Derbisi 2021

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?