Kuzey Yağmuru – Ankara Kalesi Koşusu 2020

Kuzey Yağmuru – Ankara Kalesi Koşusu 2020

22.’si gerçekleştirilen Ankara Kalesi Koşusu (GR1), Ersan Üldes‘in sahibi ve yetiştiricisi olduğu Kuzey Yağmuru ( Toccet – Pusu / Sun Music ) jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde zafere uzandı. Emin Tokçalar’ın antrene ettiği 3 yaşındaki al erkek tay, son 2 startı olan Gr1 Anafartalar ve A2 KKTC Koşularının ardından bu mücadeleden de galibiyetle ayrılarak üst üste üçüncü Grup yarış zaferini hanesine yazdırdı. Toplamda ise 2 kez Gr1 zaferine ulaştı.

Ankara’da 10 koşulu programın tek Grup yarışında jokeyi Akın Sözen ile start alan Fire Of World ( Hakeem – Monjal / Royal Abjar ) ikinci olarak pistten ayrıldı. Sıralamanın üçüncü basamağında Emrah Sincan idaresindeki Contender ( Halicarnassus – Şans Meleği / Sri Pekan ) yer alırken, Müslüm Çelik ile King Serkan ( Yonaguska – Selcanım / Always A Classic ) dördüncü oldu. Jokeyi Burhan Kılınç ile bu önemli koşuda boy gösteren Malones ( Kaneko – Princess Zahra / Oratorio ) ise tabelanın beşinci basamağında kendisine yer buldu.

Yarışın galibi Kuzey Yağmuru için bitiriş derecesi 1.33.63 olurken, farklar 4 Boy – Boyun – 1/2 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Kuzey Yağmuru – Ankara Kalesi Koşusu 2020 (Gr1)

Kuzey Yağmuru - Ankara Kalesi Koşusu 2020

Kuzey Yağmuru – Anafartalar Koşusu 2020 (Gr1)

Kuzey Yağmuru – KKTC Koşusu 2020 (A2)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?