L’Amour De Ma Vie – Balanchine Stakes 2014

L’Amour De Ma Vie – Balanchine Stakes 2014

Dubai at yarışları festivalinde 20 Şubat 2014 Perşembe gecesi, Balanchine Stakes (Gr2) koşusunu L’Amour De Ma Vie jokey Maxime Guyon ile kazandı. Koşu 1800 metre çimde gerçekleşirken kazanan için derece ise 1:50:55 oldu.

MD Bloodstock Ltd ekürisinin sahibi olduğu kır kısrak L’Amour De Ma Vie ( Dansili – Cuaba / Smoke Glacken ) pedigrisine sahip olup 5 yaşında bir kısraktır. Toplamda 9 kez start alan kısrak 3 yarış kazanmıştır. Bir önceki koşusunda Cape Verdi Stakes’de (Gr2) Certify arkasında ikinci kalan L’Amour De Ma Vie, böylece rövanşı da almış oldu. L’Amour De Ma Vie yarış yaşamında en yüksek sınıfta galibiyetini elde eder iken Fransa’da bir Listed zaferide bulunmaktadır.

Toplam ikramiyesi 200.000 dolar olan koşuda L’Amour De Ma Vie zaferle ayrılırken Gr1 galibi Flotilla ( Mizzen Mast – Louvain / Sinndar ) ikinci ve Pearl Of Africa (Jeremy – Kournikova / Sportsworld ) üçüncü ayrıldı. Koşunun ağır favorisi yenilgisiz Certify ( Elusive Quality – Please Sign In / Doc’s Leader ) ise yarış öncesi aşırı titizlik gösterip koşudan dördüncü ayrılarak hayal kırıklığı yarattı. 2005 yılında Balanchine Stakes (Listed) koşusunu hatırlanacağı üzere efsane kısrağımız Ribella ikinci olmuştur.

L’Amour De Ma Vie – Balanchine Stakes 2014 (Gr2) 2014 yarışını izlemek için tıklayabilirsiniz.
L'Amour De Ma Vie - Balanchine Stakes 2014L'Amour De Ma Vie - Balanchine Stakes 2014
L'Amour De Ma Vie - Balanchine Stakes 2014
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?