Lion Heart kızı Agave Kiss galibiyete hazır

Lion Heart kızı Agave Kiss galibiyete hazır

TJK aygırlarından kalite Lion Heart‘ın Amerikaya yeni hediyesi Agave Kiss, 10 Mart günü Aqueduct hipodromunda toplam 150,000$’lık Cicada Stakes (GR3) koşusu ile geri dönüyor. Şu ana kadar 3 koşu koşup hepsini kazanan ayrıca bunların içinde Ruthless Stakes (Listed) galibiyeti bulunan kısragın toplam kazançı 94,200 $ dır. 3 yaşlı dişi ingiliz atlarının mücadele edecegi Cicada Stakes koşusu ile Agave Kiss ilk kez bir grub yarışına çıkacaktır.

Agave Kiss ( Lion Heart – Salty Romance / Salt Lake ) pedigrisine sahiptir. İngiliz aygırlarımız bölümündeki yazımızda da bahsettigimiz gibi aygırımızın sevdigi kan hatlarından biride Vice Regent ismidir. Agave Kiss pedigrisinde de bu ismi rahatlıkla görebilmekteyiz. İleriki yıllarda Lion Heart için Always A Classic, Victory Gallop ve Dehere kızları ile mutlaka şans verilmelidir.

Lion Heart’ın aygır kazanç istatisliklerine baktıgımızda 8 Mart 2012 itibariyle 1066 foalu bulunmakta ve bunların yüzde 50’si yani 537 yavrusu start almıştır. 358 tanesi (%34) yarış kazanırken bunların içinden 20 tanesi ise sınıf koşu galibidir.

Tekrar Agave Kiss ‘e dönersek kısragın antrenörü R R Rodriguez ise yaptıgı acıklamada ise ; ” Biz onunla uzun ve başarılı bir yıl gerçekleştirmek istiyoruz. O sürekli kendini geliştiriyor. Agustos ayında önemli Gr1 yarışları düşünüyoruz ama önce Cicada Stakes koşusu ile onu formda tutmamız gerekli.” dedi.

Agave Kiss devamlı jokeyi R. Curatolo ile 10 Mart 2012 günü katılacagı Cicada Stakes koşusuna 3-5 favori girmesi bekleniliyor.

2012 Cicada Stakes (GR3) koşusu kayıtları
(No) (Safkan) ( Jokey) (H.Puan) (Antrenör)
1. Alydarla (KY), D Cohen, 118, J K Chapman
2. Agave Kiss (NY), R Curatolo, 122, R R Rodriguez
3. Nitara (KY), C H Velasquez, 118, E R Reed
4. Princess Reyana (NY), S Camacho Jr., 118, G C Contessa
5. Corderosa (KY), J Alvarado, 118, D G Donk

Agave Kiss
Lion Heart kızı Agave Kiss

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?