Lion Heart oglu Falling Sky rekor kırdı

Lion Heart oglu Falling Sky rekor kırdı

Amerikada düzenlenen 2013 Ocak ayı Ocala Breeders’ Sales satışlarında TJK ingiliz aygırlarından Lion Heart oğlu Falling Sky , 425.000 dolara el değiştirerek ilk günün en pahalı tayı oldu.

15 Ocak ve 16 Ocak günü düzenlenecek olan satışlarda genelde 100.000 doları geçmeyen rakamlar bulunurken, Lion Heart’ın oğlu ciddi bir bedelle Justin Casse acentası tarafından satın alınarak olay yarattı.

17 Nisan 2010 doğumlu Falling Sky, ( Lion Heart – Sea Dragoness, by Sea Hero) pedigrisine sahiptir. Yarış yaşamında 3 kez koşup 2 kez kazanan tay, $44,800 kazança sahiptir. Özellikle tayın kısrak babası ve babası ülkemizde yaşıyor olmaları gelecek yıllardaki aşımlara ışık tutması açısından önem teşkil etmektedir.

Lion Heart için artık haber yapmaktan biz yorulduk ama o tayları ile bizi daha çok meşgul edecek gibi gözüküyor. Varsın hep o böyle taylar versin bizde bu tatlı yorgunlugun keyfini çıkaralım. Nede olsa bazı yayın organları gibi bu nadide aygırımız ile dalga geçmeyip hep objektif olmaya çalıştık.

Aykut KANDEMİR
Falling Sky Ocala Breeders’ Sales 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?