Long Runner – Avrasya Koşusu 2020

Long Runner – Avrasya Koşusu 2020

13 Eylül 2020 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda ikincisi gerçekleştirilen Avrasya Koşusu’nu (Açık-Gr1) Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu LONG RUNNER ( Gio Ponti – Borrowing Base / Personal Flag), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. Safkan son 7 yarışın hepsini kazanır iken bu yarışların içinde 6 tanesi Gr1 koşu olması ve Gökhan Kocakaya ile 7 da 7 yapması dikkat çekiyor.

Üstelik Long Runner koşu sırasında son 700 metrede nalı düşmesine rağmen tuta tuta kolay kazanması inanılmaz dikkat çekici idi.

En fazla Gr1 kazanan atlar listesinde 7 Gr1 kazananlar arasında Long Runner , Bold Pilot ve Grand Ekinoks bulunuyor. 8 Gr1 kazanan Devir ve Trapper bulunuyor. Zirvede ise 9 Gr1 kazanan Devir var. Eğer Long Runner 3 adet Gr1 daha kazanırsa ülkemizde tüm zamanların en çok Gr1 kazananı olma yolunda ilerliyor.

Çim pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya, 4 ve daha yukarı yaşlı 6 İngiliz atı katıldı. Birincilik ikramiyesi 650.000 TL olan koşuda, Selim Kaya idaresindeki geçen sene bu koşunun ikincisi FINESSE ( Luxor – Flying Saucer / Eagle Eyed ) yine ikincilikle ayrılırken, jokeyi Akın Sözen idaresindeki MISTER GÖRKEM ( Powerscourt (GB) – Gençceren / Kaneko ) tabelanın üçüncü , ZAFER ATEŞİ ( Win River Win – Gold Hyperion / Pharly ) Özcan Yıldırım ile dördüncü oldu. Sıralamanın beşinci basamağında ise LUPO UNO ( Holy Roman Emperor – Fiddler’s Moll / Dr.Devious ) beşincilikte yer aldılar. Koşunun galibi safkanın bitiriş derecesi 2.04.53 olurken, farklar 2 Boy – 1,5 Boy – Yarım Boy – 8 Boy şeklinde sonuçlandı.

16’inci startında 11’inci kez kazanan , Moz.Org.San.Tic.A.Ş. yetiştirmesi Long Runner kariyerinde Gr1 Ankara , Gr1 Çaldıran, Gr1 Cumhurbaşkanlığı, Gr1 Ege Derbisi, Gr1 19 Mayıs koşusu, Gr1 Haliç, Gr1 Avrasya, Gr2 T.Y.A.Y. VE SAH.DER. , A3 Kültür ve Turizm Bakanlığı ve A3 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşuları zaferleri de bulunuyor. Long Runner ‘ın toplamda 7 adet Gr1 koşu zaferi ve 4.760.340 TL kazancı bulunuyor.

Long Runner – Avrasya Koşusu 2020 ( Gr1 – Video)

Long Runner - Avrasya Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?