Long Runner pist rekoru kırdı

Long Runner pist rekoru kırdı

17 Haziran 2020 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu’nu (Açık-A3) Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu LONG RUNNER ( Gio Ponti – Borrowing Base / Personal Flag), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. Safkan , İstanbul ‘da 1900 metre çim pistte 1.52.63 yaparak pist rekoru kırdı. Birinci ile dördüncü arası farkların çok az olması nedeni ile aynı rakiplerin bir sonraki birlikte mücadelesi merakla bekleniliyor.

Çim pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya, 4 ve daha yukarı yaşlı 8 İngiliz atı katıldı. Birincilik ikramiyesi 160.000 TL olan koşuda, Selim Kaya idaresindeki FINESSE ( Luxor – Flying Saucer / Eagle Eyed ) ikincilikle ayrılırken, onun bir boyun farkıyla gerisinde SCOUTLEO ( Victory Gallop – Sopran Gath / Galileo ) Halis Karataş’la üçüncü, Ahmet Çelik ile YAMANLARBEYİ ( Torok – Alakan / Kaneko ) de dördüncü oldu. MISTER GÖRKEM ( Powerscourt – Gençceren / Kaneko ) ise Kadir Tokaçoğlu idaresinde beşincilikte yer aldılar. Koşuda farklar Baş – Boyun – Yarım Boy – 5,5 Boy şeklinde oluştu.

13’inci startında 8’inci kez kazaanan , Moz.Org.San.Tic.A.Ş. yetiştirmesi Long Runner kariyerinde Gr1 Ankara , Gr1 Çaldıran, Gr1 Cumhurbaşkanlığı, Gr1 Ege Derbisi, Gr2 T.Y.A.Y. VE SAH.DER. , A3 Kültür ve Turizm Bakanlığı ve A3 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşuları zaferleri de bulunuyor. Long Runner ‘ın toplamda 4 adet Gr1 koşu zaferi ve 3.190.340 TL kazançı bulunuyor.

Long Runner – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu 2020 (A3- Video)

Long Runner pist rekoru

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?