Lost In The Moment , ilk defa Grup kazandı

Lost In The Moment , ilk defa Grup kazandı

TJK tarafından 8 Eylül 2012 tarihinde İstanbul Veliefendi hipodromunda düzenlenen Enternasyonel yarışlardan Uluslararası Boğaziçi Koşusu‘nu (Gr2), Godolphin ekürisine ait olan Lost In The Moment (d.a. Danehill Dancer – Streetcar / In The Wings ) isimli ingiliz atı jokey Mickael Barzalona ile kazandı. Son virajı sonuncu dönen safkanın düzlük sprinti oldukça etkileyiciydi.

2400 metre çim pistteki yarış sonrası 2.28.87 gibi bir derece ile kazanan Lost In The Moment için ganyan 2.75 idi. Birincilik ikramiyesi 180.000 Euro olan koşuda AMBIVALENT (Authorized-Darrery/Darshaan) ikinci, NYMPHEA (Dylan Thomas-Neele/Peintre Celebre) üçüncü ve ülkemizi temsil eden TALIP HAN (Oratorio-Idle Rich/Sky Classic) ise dördüncü oldular. Yarışta farklar 1 Boy-Burun-Boyun şeklinde oluştu.

Lost In The Moment bu koşuya gelmeden Avrupada adeta sıkışma-kapanma rekoru kırarak pek çok yarışta talihsizlikler yaşıyordu. Adeta formu adım adım artan safkan şansızlığını Nymphea ve Ambivalent gibi kaliteleri geçerek kırdı. Ayrıca bu safkan ilk defa Grup koşu kazandı. Bizim atlarımıza gelirsek ise ne yazık ki stayer yarış atı yetiştirme konusunda uzun yıllardır çok kötü durumdayız. Eskiden eldeki materyal (aygır-kısrak) yetersiz deyip geçiştirirdiler ama artık çeşitlilik daha fazla. Yinede Taliphan ve Matador Yaşar ‘ın performansları beklediğimden iyi çıktı. İlgililerine tebrik etmek gerek. Bir yerlerden başlayıp, tabelaya yaklaşmakta başarıdır.

Lost In The Moment – Boğaziçi Koşusu 2013 (Gr2 + Race Replay) izlemek için >> tıklayınız
Lost In The Moment - Boğaziçi Koşusu 2013
Lost In The Moment - Boğaziçi Koşusu 2013
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?