Luca Brasi – Seyfettin Çalbatur Koşusu 2013

Luca Brasi – Seyfettin Çalbatur Koşusu 2013

2 Şubat 2013 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Seyfettin Çalbatur Koşusu ‘nu (Kv8 / L) Adil Mert Kaya‘nın LUCA BRASI ( Victory Gallop – Havin / Rakan ) isimli safkanı jokey Halis Karataş ile kazandı. Luca Brasi, 1400 metre sentetik kum pistte 1.23.17’lik derece yaparak zafere ulaştı.

3 yaşlı 4 safkan İngiliz tayının start aldığı koşuda, EL CONQUERADOR (Okawango-Adhaaba/Dayjur) ikinci, İZBATUR (Kaneko-Mrs.Lure/Lure) üçüncü, WELLDONES DAUGHTER (Mountain Cat-Welldone/Lockton) da dördüncü oldu. Birincilik ikramiyesi 57.000 TL olan koşunun farkları 1 Boy – Uzak – Uzak şeklinde gerçekleşti.

LUCA BRASI bu yarış ile 8. startında 7. birinciliğini elde etti. ( Victory Gallop – Havin / Rakan ) pedigrisine sahip safkanın toplam kazançı ise 504.000 TL oldu. 2013 Gazi Koşusu öncesi güzel bir istatislik yakalayan safkanın kazandıgı diger sınıf koşular ise Kemal Sahir Kurutluoğlu Koşusu (Gr3) , Sadun Atığ (Gr3) , Yeditepe Koşusu (A3) ve İsimsiz (Kv9/L) yarışlardır. Halis Karataş ile ikinci kez buluşan Luca Brasi için büyük beklentilere sahip Victory Gallop isimli aygırımızın en fazla kazanç saglayan yavrusu oldugunuda belirtelim. Safkanın bundan sonraki yarışı için en uygun adres 16 Mart günü Mevlana koşusu olacağı tahmin ediliyor. Asıl hedef ise Erkek Tay Deneme , Gazi veya Anafartalar koşuları olması muhtemeldir. Yakında bu safkanın derinlemesine pedigri analizini yapıp, Gazi Koşusu adayları Bölüm 2 ‘de bizlerin konuğu olacağının müjdesinide verelim.

Luca Brasi – Seyfettin Çalbatur Koşusu 2013 video

Luca Brasi - Seyfettin Çalbatur Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?