Master Of Hounds – Topkapı Koşusu 2012

Master Of Hounds – Topkapı Koşusu 2012

Tjk tarafından 2 Eylül 2012 günü İstanbul Veliefendide düzenlenen Enternasyonel yarışlardan Uluslararası Topkapı Koşusu‘nu (Gr2), Sheikh Hamdan Bin Khalifa Al Maktoum ekürisine ait olan Master Of Hounds (d.a. Kingmambo – Silk And Scarlet / Sadler’s Wells ) isimli ingiliz atı jokey Christopte Soumillon ile kazandı.

1600 metre çim pistteki yarış sonrası 1.34.49 gibi güzel bir derece ile kazanan favori Master Of Hounds için ganyan 2.05 idi. 3.20 ganyanlı ikinci favori Archbishop ikincilikte kaldı. Padokta güzeller güzeli Indomito ise üçüncü oldu. Üç yaşında olmasına ragmen temsilcilerimizden Fast Stars Line koşuya tempo verip dördüncülügü ise begenildi.

Ne yazık ki dördüncülüge sevinip acınası bir durum ile Enternasyonel koşular perdesi kapandı. Geçen seneki maglubiyetleri çabuk unuttugumuz gibi bir seneyi daha unutur geçeriz. Nasıl olsa gelecek senede durum pek farklı olmayacak. Ne zaman şapkamızı önümüze koyup düşünecegiz merak ediyorum. Geçen sene Musir’i satın alamayıp Coolmore Harasına kaptırdık bari bu sene aynı eküriden ülkemize gelmiş en kariyerli Master Of Hounds isimli safkanın aygırlık haklarını satın alabilsek. Gerçi aygır alarakta tüm sorunlar yüzde yüz çözülmez ama bir yerlerden başlamakta gerekli.

Master Of Hounds – Topkapı Koşusu 2012 (Gr2) video
http://www.youtube.com/watch?v=03grgDUEgMo

Master Of Hounds - Topkapı Koşusu 2012
Master Of Hounds - Topkapı Koşusu 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?