Mastery aygır oldu

Mastery aygır oldu

Amerika’da 4 te 4 yapan yenilgisiz Mastery , 2018 yılında aygırlık yapmak üzere Claiborne Farm çiftliğene gönderildi.

3 Mayıs 2014 doğumlu Mastery ( Candy Ride – Steady Course / Old Trieste ) pedigrisine sahip bir isimdir. 4 kez koşup hepsini kazanan Mastery , yarış kazancı 511,200 dolar olmuştur. Sınıf yarış olarak Los Alamitos Futurity S. (Gr1), San Felipe Stakes (Gr2) ve Bob Hope Stakes (Gr3) galibidir. Safkan son koştuğu San Felipe Stakes sonrası sol ön bacağında kırık oluştuğu için geriye alınmıştı. Sağlam bir şekilde yarış yaşamına devam edebilseydi Kentucky Derbide iyi koşması beklenen bir isimdi.

Mr. Prospector: 5×4 inbreeding edilen Mastery , Stone Farm yetiştirmesi olup 2015 yılı Keeneland Eylül ayı yearling satışlarından 425,000 dolara alınmış bir isimdir.

Baba Candy Ride ( Ride the Rails – Candy Girl / Candy Stripes ) pedigrisine sahip olup 2017 aşım ücreti 60.000 dolardır ve 2016 yılı genel aygır kazanç sıralamasında dördüncü bitirmiştir.

Anne Steady Course ise 16 g familyasından geliyor olup Gr2 galibi ve Gr1 ikincisi Jump Start ile 3/4 kardeştir. Ayrıca üçüncü anne ise HOPESPRINGSFOREVER ise kısrak babası olarak daha çok ün yapan Miswaki ‘nin öz kız kardeşidir.

Claiborne Farm harasında lider aygır War Front dışında Blame , Runhappy , Orb , Flatter , First Samurai , Data Link , Lea , Algorithms , Ironicus , Trappe Shot gibi başarılı aygırlar bulunmaktadır.

Mastery
Mastery

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?