Matador Yaşar – Sait Akson Koşusu

2012 Gazi koşusu öncesi en ciddi sınav olan veTjk tarafından 3 Haziran 2012 günü düzenlenen Sait Akson Koşusu ‘nu (Gr3), Ahmet Göçmen‘e ait Matador Yaşar isimli safkan jokey Ahmet Çelik ile kazandı.

2200 metre çim pistteki yarış sonrası 2.16.56 ile kazanan Matador Yaşar için ganyan 3.70 olup koşunun üçüncü şanslı ismi idi. Koşuda ikinci favori King River sonlarda burun farkıyla ikinci kalırken , 41 kusur ganyanı ile Barkın ise üçüncülükte kaldı. Koşunun favori ismi Rampoldi ise pedigrisi geregi uzunu eksik koşması bekleniyordu ve koşudan dördüncü olarak ayrıldı.

Matador Yaşar (Native Procida-Freezone / Wolf) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 9 Start (3-2-2-2) yarış totosu ile hiç tabeladan düşmezken, kazançıda 235.750 TL ‘ye yükseldi. Safkan Dutyfree gibi Gr1 galibi safkanla anne kardeş olup , baba kardeşlerinden Çakılhan ise Gazi koşusu ikincisidir.

Matador Yaşar, 2012 yılında Büyük Kulüp Koşusu (Kv7) ve Sait Akson (Gr3) koşularını kazanarak Gazi’de adeta beni favori ilan edin der gibiydi.

2012 Sait Akson Koşusu – Matador Yaşar video
http://www.youtube.com/watch?v=c3RkmWuVbwI

Matador Yaşar - Sait Akson Koşusu
Matador Yaşar - Sait Akson Koşusu

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?