Maximus Dream show yaptı

Maximus Dream show yaptı

Tjk tarafından 25 Mayıs 2014 Pazar günü düzenlenen 19 Mayıs Koşusu‘nu (Gr2), Onuralp Mehmet Kurt ekürisine ait MAXIMUS DREAM isimli safkan, jokey Gökhan Kocakaya ile kazandı. Özellikle sonlarda kolaylayan safkan en yakın rakibine 5 boy atarak bu grup benim ayarım değil dedi.

Maximus Dream ( Oasis Dream – Sweet Mischief / Sadler’s Wells ) pedigrisine sahiptir. Maximus Dream, kariyerinin 23. startında başarılarına bir yenisini daha ekleyerek üst üste 4., toplamda ise 9. birinciliğini elde ederken kazançıda 642.400 TL ‘ye yükseldi. Daha önce Kısa Vadeli sınıf koşular kazanan safkan , en yüksek vasıftaki galibiyetini ise bugün elde etti. Geçmişte yaşadığı talihsiz sorunlarını atlatan safkan muhteşem bir form tutmuş durumdadır.

2000 metre sentetik kum pistteki yarış sonrası 2.05.42 ile kazanan Maximus Dream için ganyan 2.05 idi. Yarışa 4 ve yukarı yaşlı 9 safkan İngiliz atı katıldı. Birincilik ikramiyesi 170.000 TL olan koşuda ikinciliği ASTORYA ( Sri Pekan-Melita/Tagula ) elde ederken, COOL GIRL ( Mountain Cat-Thunder Best/The Best ) üçüncü, ÇIKMAZHAN ( Malkoçoğlu-Müktesep Hak/Highest Honor) ise dördüncü oldular. Koşunun farkları ise 5 Boy – 1,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde gerçekleşti.

Maximus Dream - 19 Mayıs Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?