Miss Helin – Zübeyde Hanım Koşusu 2018

Miss Helin – Zübeyde Hanım Koşusu 2018

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım adına düzenlenen Zübeyde Hanım koşusu ‘nu (Açık Gr2) Remzi Ayyıldız ekürisinin sahibi olduğu, Miss Helin (d.d Bin Ajwaad – Golden Victory / Acclamation ) isimli kısrağı, jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kolayca kazanmayı başardı. Miss Helin bu sezon dördüncü koşusunda üçüncü birinciliğini elde ederek ne denli formda olduğunu yine gösterdi.

Birbirinden değerli kısrakların bir araya geldiği 225.000 TL birincilik ikramiyeli Zübeyde Hanım Koşusu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi.

4 ve yukarı yaşlı 6 safkan İngiliz kısrağının start aldığı koşu adeta nefesleri kesti. Keyifli bir mücadelenin tanıklık edildiği koşuda CHERI CHERI LADY ( Luxor – Uni Baby / Flying Spur ) ikinci, KAİNAT ( Dai Jin – Fuss Cat / Always A Classic ) üçüncü, geçen sene bu koşunun galibi TATVAN İNCİSİ ( Scarface – Hanımkız / Always A Classic ) ise dördüncü oldular.

Kazanan Miss Helin potoyu geçerken kronometreler 1.35.03’ü gösterdi. Bu önemli koşuda farklar ise 2,5 Boy – Boyun – 1,5 boy şeklinde sonuçlandı.

Miss Helin ( Bin Ajwaad – Golden Victory / Acclamation ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 14 Start (8-5-0-0) yarış totosuna ve kazançı da 1.433.500 TL ‘ye yükseldi. Safkan üst düzey sınıf yarış olarak Dişi Tay Deneme (Gr1), Nene Hatun (Gr2) ve Zübeyde Hanım (Gr2) kazandı. Sadece Kısrak koşusunda 8. olan Miss Helin , diğer yarışlarında hiç ilk ikiden düşmedi.

Miss Helin’in babası, ülkemizde uzun mesafeli çim koşularda başarılı olan temsilcileri ile tanınan Bin Ajwaad’ dır. Bin Ajwaad’ın ülkemizde bugüne dek 7 GR1 kazanan temsilcisi olup Gazi Koşusu galibi Inspector başta olmak üzere Sanzatu, Salvatore, Cihanım, Karatutkum, Orhideya diğer Gr1 performanslı yavruları bulunuyor. Bu arada Bin Ajwaad’ın Karatutkum, Orhideya ve Miss Helin isimli tam 3 kızı Dişi Tay Deneme’yi kazanmışlardır.

Miss Helin – Zübeyde Hanım Koşusu 2018 (Gr2)

Miss Helin – Zübeyde Hanım Koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?