Mouheeb – Ali Rıza Bey Koşusu 2015

Mouheeb – Ali Rıza Bey Koşusu 2015

TJK tarafından 28 Haziran 2015 tarihinde İstanbul Veliefendi de düzenlenen Ali Rıza Bey Koşusu‘nu (Gr2 / INT.), Remazan Kaya ekürisine ait olan Mouheeb isimli arap atı jokey Selim Kaya ile kazandı.

1400 metre çim pistteki yarış sonrası 1.31.28 gibi çok iyi bir derece ile kazanan Mouheeb için ganyan 4.70 idi. Yarışı süratlendiren TANATAR ( Serdarhan – Nevrakiz / Haberbatur ) ikinci , GÜMBÜRGÜMBÜR ( Kaizbert – Kalamiş Esintisi / Kalamış ) üçüncülükte ve ARGENTYNA ( Dormane -Aspyrina / Zacan El Baraka ) dördüncü oldu. Koşunun farkları ise 1,5 Boy – Yarım Boy – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Mouheeb (k.a. Mared Al Sahra – Sandytiki / Burning Sand ) pedigrisine sahip olup daha önce 2014 yılında ülkemizde Malazgirt (Gr1) dördüncüsü ve Ali Rıza Bey (Gr2) üçüncüsüdür. Jokey Selim Kaya yarış sonrası ”Atımız Bulgaristan ‘daki mahalli koşular ile bu yarışa hazırlandı ve güzel bir galibiyet aldı.” dedi. Safkanın sahibi Remazan Kaya ise ”Her ne kadar MOUHEEB burada yetişmese de sahibi olarak mutluyum.” dedi.

Mouheeb - Ali Rıza Bey Koşusu
Mouheeb - Ali Rıza Bey Koşusu 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?