Muraaqib – Malazgirt Koşusu 2017

Muraaqib – Malazgirt Koşusu 2017

3 Eylül 2017 Pazar günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası Enternasyonel Malazgirt Koşusu ‘nu (Gr1) Hamdan Al Maktoum ekürisinin sahibi olduğu, Muraaqib ( Munjiz – Tashreef / Bengali D’Albret ) isimli safkan kazandı. Jokey François Xavier Bertras ile start alan safkan 1600 metre çim pistte 1.46.14’lÜk derece gerçekleştirdi. Koşu sonunda ise 1.05 ganyanı ile günün en ağır favori pozisyonundaydı. Oldukça kolay kazanan safkan için yarış adeta bir kenter havasında geçti.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel Malazgirt Koşusunda (Gr1) 3 ve yukarı yaşlı 6 safkan arap atı katıldı. 65.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuyu JABAL KASSYOUN ( Burning Sand – Jakkarta / KESBEROY ) ikinci , GÜMBÜRGÜMBÜR ( Kaizbert – Kalamiş Esintisi / KALAMIŞ ) üçüncü ve AMEER AL ARAB ( Nizam – Al Basheq / DORMANE ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar Uzak – 3 Boy- Boyun şeklinde oluştu.

5 yaşındaki Muraaqib , Gr1 Malazgirt Koşusu galibiyetiyle birlikte 7. startında toplamda ise 5. galibiyetini elde etti. Kazandığı 5 koşu da Gr1 olan safkanın sınıf galibiyetleri Prix AFAC – Coupe D’Europe des Chevaux Arabes (Group 1 PA-FRA), Shadwell Dubai International Stakes (Group 1 PA-GB), Qatar Arabian Trophy des Poulains (Group 1 PA-FRA), Al Rayyan Cup (Prix Kesberoy) (Group 1 PA-FRA) ve Malazgirt Koşusu (Gr1-TUR) şeklindedir.

Hamdan Al Maktoum ekürisi ise bu sene Malazgirt koşusunu Muraaqib ve IFAHR koşusunu Handassa ile kazanarak tüm arap enternasyonel yarışlarımızı silip süpürdü. Geçtiğimiz senelerde Sivit Al Maury ve Al Hibaab ile kazandıklarını yazmıyorum bile. Eskiden SHEIKH ABDULLAH BIN K. AL THANI topladığı hasılatı artık HAMDAN AL MAKTOUM ekürisi toparlıyor.

Muraaqib – Enternasyonel Malazgirt koşusu 2017 (Gr1)

Muraaqib – Malazgirt Koşusu 2017

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?