Mushreq – Al Fahidi Fort 2013

Mushreq – Al Fahidi Fort 2013

Dubai at yarışlarında 21 Şubat Perşembe gecesi, Al Fahidi Fort (Gr2) koşusunu Mushreq jokey Paul Hanagan ile kazandı. Koşu 1600 metre çimde gerçekleşirken kazanan için derece ise 1:36:60 oldu.

Sh Hamdan bin Rashid Al Maktoum ekürisinin sahibi olduğu ve Shadwell Stud (AUS) yetiştirmesi Mushreq , ( Flying Spur – Alharir / Jeune ) pedigrisine sahiptir. Toplamda 15 kez start alıp (4-1-1) yarış totosu ve $283,240 kazança ulaşmıştır.

Koşudan Mushreq zaferle ayrılırken, Mike de Kock tarafından antre edilen 2012 yılı Topkapı koşusu galibi Master Of Hounds ( Kingmambo – Silk And Scarlet / Sadler’s Wells ) ikinci oldu. Iguazu Falls ( Pivotal – Anna Palariva / Caerleon ) ise yarışı üçüncü tamamladı. Yine yarışta dikkat çeken isimlerden 2011 yılı Topkapı koşusu galibi Musir ise dördüncü oldu. Musir fertilite sorunları nedeniyle aygırlık planları iptal edilip, 291 gün sonra pistlere geri dönmüş oldu. Bu yarışın önemli bir diğer ismi olan Gr1 performanslı Mandaean ise altıncı oldu. Özellikle bu koşudaki pek çok safkanı Eylül ayında ülkemizde enternasyonel koşularda tekrar görebileceğimizi düşünüyorum.

Mushreq – Al Fahidi Fort 2013 (GR2) video :

Mushreq - Al Fahidi Fort 2013

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?