Myboycharlie aygır analiz

Myboycharlie aygır analiz

2020 aşım sezonunda Türkiye Jokey Kulübü TJK tarafından satın alınan Myboycharlie isimli ingiliz aygırı Türkiye ‘ye geliyor.

Son olarak Fransa’da bulunan Haras Du Mezeray’da aşım yapan Myboycharlie 20 Nisan 2005 doğumlu olup (Danetime – Dulceata / Rousillon) pedigrisine sahiptir.

30 Haziran 2007 tarihinde İrlanda-Curragh’da kariyerine kazanarak başlayan Myboycharlie, ardından G3 koşudan da galibiyetle ayrıldı. 19 Ağustos 2007 günü ise G1 Prix Morny’i, aygırlarımızdan Divine Light’ın G1 galibi temsilcisi Natagora’nın önünde kazanma başarısı gösteren Myboycharlie, 2 yaşlı olarak son startı olan G1 National Stakes’ten de üçüncülükle ayrıldı ve ardından Fransa’da “Şampiyon 2 Yaşlı Erkek Tay” seçildi.

3 yaşlılığında da önce İrlanda, akabinde ise ABD’de start alan Myboycharlie, kariyerini 9 koşuda 4 birincilikle noktaladı. 2009 yılında Avustralya-Vinery Stud, 2010-2011 yıllarında Britanya-National Stud ve 2012 yılından bu yana ise Fransa-Haras du Mezeray’da aşım yapan Myboycharlie’nin temsilcilerinden Sistercharlie’nin bu yıl üst üste 3, toplamda ise 7 Grup 1 koşu galibiyeti bulunmaktadır.

ABD’de ‘Atçılığın Oscarları’ olarak bilinen Eclipse Ödülleri’nde, Enable’dan daha fazla oy alarak 2018 yılında “Şampiyon Kısrak” seçilen Sistercharlie’nin yanı sıra 3 Grup 1 koşu galibi kısrak Jameka, G1 koşu galibi Euro Charline, Peggy Jean ve Begood Toya Mother ile Grup koşu galipleri Rise High, Charles Road, Blueberry Hill, Charlie Boy, Siren’s Fury, Camprock, Cheikeljack, Landfall, Azuro ve Zelady’s Night Out gibi temsilcileri bulunmaktadır.

Myboycharlie için uygun kısrak babaları için detaylı analizimizi aşağıdaki youtube videomuzdan izleyebilirsiniz.


Myboycharlie

Yorumlar (4 Yorum)

  • kardeşim daradevil bekliyorum

  • ve şunu kesinle belirtmek isterim bilgilerin çok faydalı bence bütün özel aygırların dahil senin aynı şekil de yorum yapıp tek tek paylaşman aygır sahiplerin artısına olur çünkü çoğu insan bu işi bilinçsiz yapıyor saygılar

    • teşekkür ederim oldukça mutlu oldum değerli yorumunuz için. her aygırı anlatabilecek vakit bulmakta zorlansam da elimden geldiğince paylaşım yapıyorum. önceliğim en yeni ve en popüler aygırlar olarak devam edecek inşallah

  • Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?