Nathaniel aygırlık adresi Newsells Park Stud

Nathaniel aygırlık adresi Newsells Park Stud

Avrupanın önemli safkanlarından Nathaniel aygırlık hayatına Newsells Park Stud harasında başlayacaktır. Meşhur Galileo oglu olan Nathaniel , İngilterenin en önemli koşularından King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr1) galibidir. Bu koşuda favori Workforce yanı sıra St Nicholas Abbey isimli safkanları Ascot pisttinde 2400 metrede çimde geçmiştir.

Nathaniel ( Galileo — Magnificient Style / Silver Hawk ) pedigrisine sahip olup 7 Start (3-3-0) yarış totosu ve £749,890 kazança sahiptir.

Newsells Park Stud genel müdürü Julian Dollar : “Nathaniel haramızda bulunacak olmasından dolayı heyecan duyuyoruz. Ayrıca harada Mount Nelson ve Equiano isimli aygırlarda bulunmaktadır.” dedi.

Nathaniel pedigrisine baktıgımızda oldukça güçlü bir soy ağaçına sahiptir. Ülkemizde ise 2012’li yıllarda hala bir Galileo yavrusunun aygırlık yapmaması ise uzun mesafe ve çim pist yarış atı yetiştiriciligimiz için büyük bir eksiklik oldugunu düşünmekteyiz. Galileo’nun özellikle diger S.Wells ogullarına oranla daha erken gelişim gösterdigi ve sadece uzun mesafe yarışları ile başarılı olmadıgıda bir gerçektir. Umarız ülkemizde yakın zamanda kaliteli bir Galileo oglunu aygır olarak görmek dilegiyle.

Nathaniel
Nathaniel pedigri

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?