Noble Mission – Fairway Stakeste geçildi

Noble Mission – Fairway Stakeste geçildi

Şampiyon yarış atı Frankel‘in öz erkek kardeşi Noble Mission, Epsom Derby için son provası Fairway Stakes (Listed) koşusunda şok bir şekilde Thought Worthy isimli safkanın arkasında ikinci oldu.

19 Mayıs günü İngiltere Newmarket ‘te koşulan Fairway Stakes (Listed) koşusu 3 yaşlı ingiliz atlarına mahsus olup 2000 metre çim pistte düzenleniyordu. Thought Worthy ( Dynaformer – Vignette / Diesis ) koşuyu jokey William Buick ile kazanırken, Noble Mission ( Galileo – Kind / Danehill) jokey E Ahern ile ikinci oldu. Koşu sonunda müddet ise 2.04.31 olarak gerçekleşti.

Noble Mission, Epsom Investec Derby favori oranı Fairway Stakes öncesi 33-1 di. Aynı şekilde Thought Worthy içinde Derby oranı 33-1 dir.

Thought Worthy bu koşu ile üçüncü startını alıp ikinci zaferini yaşadı. Safkan 2 yaşında bir kez koşup kazanırken, üç yaşındaki ilk startında Gr3 yarışta Imperial Monarch arkası ikinci olmuştu.

Thought Worthy antrenörü John Gosden ise : ” O derbi için hala şansı var ve patronumuz George Strawbridge istedigi takdirde koşabiliriz ” dedi.

2012 Fairway Stakes – Thought Worthy
http://www.youtube.com/watch?v=USaL8YH9O1s

Noble Mission maiden win

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?