Novellist Japonların aygırı oluyor

Novellist Japonların aygırı oluyor

11 yarışının 9 adedini kazanmış Novellist emekli oldu ve aygırlık yapmak üzere Japonya’ya satıldı. Teruya Yoshida tarafından satın alınan Novellist, Shadai Farm harasında 2014 yılında ilk aşımlarını yapacaktır.

Novellist (Monsun – Night Lagoon / Lagunas ) pedigrisine sahip olup, 11 start (9-1-0-1) yarış totosuna ve £1,177,788 kazançına sahiptir. Yarış yaşamında 4 adet Gr1 kazanan safkan ayrıca Alman Derbisi ikincisidir. Özellikle İngiltere Ascot çim pisttinde 2400 metreyi 2.24.60 ile koşarak kazandığı King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr1) en anlamlı galibiyetidir. Bunun yanı sıra İtalya’da Gran Premio Del Jockey Club (Gr1-2400Çim) , Fransa’da Grand Prix de Saint-Cloud (Gr1-2400Çim) ve Almanya’da Grosser Preis von Baden (Gr1-2400Çim) zaferleri mevcuttur. Tam bir 2400 çim canavarı ve ulusal bir şampiyon olan Novellist, Prix de l’Arc de Triomphe kayıt yaptırmış fakat ateşlendiği için yarıştan son anda çıkarılmıştı.

Tam bir aygır cenneti olan Shadai Farm harasında Novellist’in ahırdaşları arasında Deep Impact, King Kamehameha , Manhattan Café , Daiwa Major, Heart’s Cry, Workforce, Harbinger, Zenno Rob Roy, Victoire Pisa, Kurofune, Turtle Bowl,Symboli Kris S, Neo Universe, Deep Brillante gibi yıldızlar bulunuyor.

Novellist - King George VI and Queen Elizabeth Stakes 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?