Novellist kronometre patlattı

Novellist kronometre patlattı

27 Temmuz 2013 tarihinde İngiltere ‘nin Ascot pistinde düzenlenen King George VI and Queen Elizabeth Stakes (Gr1) yarışını Novellist (Monsun – Night Lagoon / Lagunas ) jokeyi Johnny Murtagh ile kazandı.

3 ve yukarı yaşlı sekiz adet ingiliz atının 2400 metre çim pistte yapılan mücadelesinde, Novellist için müddet ise 2.24.60 olurken adeta kronometreleri patlatıp, koşu tarihinin pist rekoru kırdı. King George VI and Queen Elizabeth Stakes yarışından 9-2 oranlı Trading Leather ( Teofilo – Night Visit / Sinndar) ikinci, 5-1 oranlı Hillstar ( Danehill Dancer – Crystal Star / Mark Of Esteem) üçüncü olarak yarışı tamamladılar. Favori Cirrus Des Aigles ise yarışı ancak dördüncü bitirebildi. Aslında Cirrus Des Aigles ile Novellist bu yarıştan önce Grand Prix De Saint-Cloud (Gr1) yarışında karşılaşmış ve Cirrus Des Aigles favori girmiş ama Novellist yine kazanmıştı. Rövanşı vermeyen Novellist karşısında Cirrus Des Aigles tekrar tekrar favori çıkması da ayrı bir tuhaflık olsa gerek.

Novellist için 10 startta 8 kez kazanmış ve £1,055,837 kazança ulaşmıştır. Bu onun üçüncü Gr1 zaferi oldu. Safkan ayrıca Alman Derbisi (Gr1) ikincisidir. Kısacası uzunlarda Almanlar için değişen bir şey yok. Geçen sene Danedream ve bu sene Novellist.

Novellist – King George VI and Queen Elizabeth Stakes 2013 (Gr1 + Race Replay) :

Novellist - King George VI and Queen Elizabeth Stakes 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?