O sadece kazanmak istiyordu

O sadece kazanmak istiyordu

22 Şubat İzmir Şirinyer Hipodromu at yarışlarında çok ciddi talihsiz bir kaza oldu ve ikinci ayakta koşan 10 numaralı TURAN PRENSES yarışın bitmesine 100 metre kala devrildi. İlk gelen bilgilere göre safkanın binicisi apranti Burak Koçoğulları ‘nda herhangi bir sorun olmayıp son ayakta da yarışa katılmıştır. Evet buraya kadar her şey klasik söylemdi.

Aslında bu İzmir Hipodromunda olan ilk kaza değil. İzmir bu sene olayların beşiği oldu. Çim pist yarışları bazen son dakika bazen de altılı başladığında değişir, koşunun mesafeleri ile oynanırdı. Defalarca biz ya da başka kişiler uyardı. Bu aşırı yağan yağmur altında yarış programıda çim yarışıda olmaz. Eskiden sadece çim pist yarışları için endişe duyardık ama artık kum yarışları içinde aynı endişeler söz konusu. Batak deryası gibi bir pistte yarış düzenlenmez. Yarışseverler, komiserler kurulunun oyuncağı haline geldi. İnanın hala yarışseversek bu atlara gönülden sevgi bağımızdandır. Bizle oynamayın , at sevgimizle oynamayın… Yarışlardan bizleri soğutmayın… İşini her kim yapamıyorsa bırakması gerektiği yerde bırakmalıdır… İlla birilerini kaybetmek istemiyorsak radikal önlemler alınmalıdır. Her kazalı İzmir yarışı bittiğinde jokeyimizde ve atlarımızda bir sorun yok denilmesinden biz bıktık.

Nacizane önerimiz ise İzmir’de çim pist yarışı düzenlenemez veya çim pist iptal edilip yerine sentetik kum pist yapılmalıdır. 60 yıllık kurum olan TJK ‘nin sadece 1 adet sentetik kum pisti olmamalıdır.

Turan Prenses ‘in devrildiği koşuyu izlemek için tıklayınız

turan prenses devrildi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?