Ocean Crest torunu Emcee – Forego Stakes galibi

Ocean Crest torunu Emcee – Forego Stakes galibi

2 Eylül 2012 günü Amerika Saratoga koşulan Forego Stakes‘i (Gr1) TJK aygırlarından Ocean Crest ’in 2008 dogumlu torunu Emcee kazandı.

Koşuya jokeyi Alan Garcia ile katılan Emcee ( Unbridled’s Song – Surf Club / Ocean Crest) pedigrisine sahiptir . 1400 metre mesafede ve kum pistte yapılan yarışta 1.21.00’lık bir derece gerçekleştiren safkan Darley yetiştirmesi olup , Godolphin Racing adına start almaktadır.

Toplam ikramiyesi 500.000 doları olan koşuda, 7-5 gibi favori giren Emcee sahibine 300.000 dolar kazandırdı. Emcee bu koşu ile 7 Starts: (4 – 0 – 2) yarış totosu ve $479,900 kazança ulaşmış oldu. Daha önce Gr1 koşularda plaseleri bulunan safkan böylece ilk kez Gr1 kazandı.

TJK aygırı Ocean Crest ülkemizde hep arka planda kalmıştır. Aslında Smerç , Nuhbaba ve Şahnur gibi başarılı temsilcileri bulunan aygırımızın bu sene Amerikada kısrak babası listelerinde oldukça dikkat çekmektedir. Gr1 galibi Emcee ‘nin yanı sıra yine bu sene Hero Of Order isimli torunuda Gr2 Louisiana Derby kazanmıştı. Her iki torunun baba hatları ise Mr. Prospector‘a uzanması dikkat çekici. Ülkemizde Victory Gallop ile denenerek degişik sonuçlar alınması muhtemeldir. Ayrıca Ocean Crest pedigrisinde bulunan Seatle Slew kanının Lion Heart için önemide büyüktür. Bu kadar kopya bugünlük yeterli olsa gerek.

Emcee – Forego Stakes 2012 (GR1) ( video )

Emcee - Forego Stakes 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?