Ocean Crest torunu Hero of Order bombaladı

Ocean Crest torunu Hero of Order bombaladı

2012 Kentucky Derby öncesi önemli virajlardan olan, Fair Grounds pistinde koşulan 1.000.000 dolar ödüllü Louisiana Derby (Gr2) koşusunda Hero of Order favori sıralamasında sondan birinci isim olmasına ragmen tüm yarışseverleri resmen bombaladı. Tam 109-1 oranla kazanan Hero of Order’in kısrak babası TJK aygırlarından OCEAN CREST olması olayı dahada ilginç hale getirmektedir.

Hatta 1 gün önce Florida Derby koşusunu kazanan Take Charge Indy’in kısrak babası Dehere’den bahsetmiş iken bu kadar çabuk bir başka torun galibiyeti bizleride şaşırttı. Üstelik 109-1 ganyanla bunu başarması adeta Fair Grounds hipodromundaki yarışseverleri buz gibi dondurdu. Hero of Order ayrıca 2010 yılı Eylül Yearling satışlarında sadece 3000$ değer biçildiği de unutulmamalıdır.

Hero of Order (Sharp Humor – Ocean Sprite / Ocean Crest ) pedigrisine sahip olup, yarış totosu 14 Starts: 2 – 1 – 2 ve kazançıda $657,277 ulaşmıştır. Meşhur Distorted Humor oglu olan Sharp Humor ise Win Star harasında aygırlıga başlamış ve babasının gölgesinde kalmaya dayanamayıp 2012 yılında Koreye gönderilmiştir.

Ocean Crest torunu Hero of Order

2012 Louisiana Derby – Hero of Order

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?