Offlee Wild öldü

Offlee Wild öldü

Ülkemize flaş transfer olarak alınan ingiliz aygırı Offlee Wild kalp krizi geçirerek öldü.

At sahibi ve yetiştirici Tevfik Çelikoğlu tarafından Amerika’dan satın alınarak ülkemize 2015 yılında getirilen ve Türkiye’deki ilk jenerasyon tayları bu sene (2016 yılında) doğan Offlee Wild ( Wild Again – Alvear / Seattle Slew ), geçirdiği kalp krizi nedeniyle 16 yaşında yaşamına veda etti.

Offlee Wild , 2015 yılı aşım sezonunda 25.000 TL bedelle İzmit Aşım İstasyonunda, 2016 yılında ise 17.000 TL bedelle Silivri Aşım İstasyonunda aşım yapmıştır.

Offlee Wild yarış kariyeri boyunca 19 kez start alıp 6 birincilik, 3 ikincilik, 2 kez de üçüncülük elde etmiştir. Bu koşular sonuçu 976,325 dolar kazanç elde etmiştir. Yarış hayatında 1’i Gr1 Suburban Handicap, 1’i Gr2 Massachusetts Handicap ve 1’i de Gr3 Holy Bull Stakes gibi sınıf yarışlar kazanmıştır.

Offlee Wild yarış hayatını noktaladıktan sonra Amerika Kentucky’deki ünlü Darley Harası’nda aşımlara başlamıştır. OFFLEE WILD’ın 2009 yılında sahaya gelen ilk jenerasyon temsilcilerinden SHE BE WILD, 2 yaşında katıldığı 5 koşunun 1’i Gr1 Breeders’ Cup Juvenile Fillies olmak üzere 4’ünü kazanıp ABD’de “Yılın En İyi 2 yaşlı Dişi Tayı” seçilmiştir. Yine Gr1 Breeders’ Cup Classic, Gr1 Haskell Invitational Stakes, Gr2 Pennsylvania Derby ve Gr2 Woody Stephens Stakes kazanan BAYERN’in de babası Offlee Wild isimli aygırdı. Bayern babasının en önemli temsilcisi olarak 2016 yılında Hill ‘N’ Dale Farms harasında aşım yapmaya başladı.

Ülkemizde sadece iki jenerasyon veren aygırın yavrularından inşallah unutulmaz isimler yetiştirebiliriz.

Offlee Wild
Offlee Wild

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?