Oğuzboylu – Veliefendi Koşusu 2020

Oğuzboylu – Veliefendi Koşusu 2020

TJK tarafından 28 Ekim 2020 tarihinde İstanbul Veliefendi hipodromunda düzenlenen Veliefendi Koşusu‘nu (Gr1), Fahriye Arslan’ın sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi kır erkek safkan Oğuzboylu (Anka – Betül / Antepli) isimli arap atı jokey Hışman Çizik ile kazandı. Aynı zamanda koşuda pist rekoru kırıldı. 5 yaşındaki Oğuzboylu bu sonuçla birlikte üçüncü Grup 1 zaferine imza atmış oldu.

12 safkan Arap atının start aldığı 2800 metre çim pistteki bu zorlu randevu 3.10.08’lik bitiriş derecesi ile sonuçlandı.

Celal Tekdoğan’a ait ağır favori Balalayka ( Ayabakan – Cihan Değer / Demirkazık ) jokeyi Ahmet Çelik’le 3 boy kadar geç başladığı koşunun ikincisi olurken, Hülya Şimşek’e ait Cehver ( Bilgin – Mahsuse.45 / Albatur ) Özcan Yıldırım’la üçüncülükte, Salih Kaya’ya ait Düşlem ( Turbo – Edo / Evren.1 ) de Selim Kaya ile dördüncülükte yer aldı. Yarışın beşincisi ise Ahmet Gökhan Erkoç’un sahibi olduğu, Mehmet Akyavuz idaresindeki Egeberk ( Kafkas Şahı – Maşuka / Antepli ) oldu.

Koşuda farklar 4,5 Boy – 1 Boy – 5,5 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Oğuzboylu – Veliefendi Koşusu 2020 (Gr1)

Oğuzboylu - Veliefendi Koşusu 2020

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?