Orfevre aygırlığa başladı

Orfevre aygırlığa başladı

Japonların efsane yarış atı Orfevre , Japonların ünlü Shadai Farm harasında aygırlığa başladı. Şu an için 470 kiloya ulaşan Orfevre , 6 Milyon Yen (130.200,00 TL) karşılığı 150 sıfat adedi belirlenmiş durumda. Şubat – Haziran ayları arasında aşımlara başlayacak aygırın yeni fotoğrafları yayınlandı.

Orfevre ( Stay Gold (JPN) – Oriental Art (JPN) / Mejiro McQueen ) pedigrisine sahip olup , 21 Start (12-6-1) yarış totosuna bulunmaktadır. Orfevre, 2011 yılında Satsuki Sho (2000 Guineas- Erkek Tay Deneme), Tokyo Yuhsun (Japon Derby) ve Kikuka Sho’yu (St. Leger) kazanarak Triple Crown yapmayı başarmıştır. Avrupa kıtasının en önemli koşusu sayılan Prix de L’Arc de Triomphe (Gr1) yarışında 2012 ve 2013 yıllarında ikinci olmuştur.

Tam bir aygır cenneti olan Shadai Farm harasında Orfevre ’in ahırdaşları arasında Deep Impact, King Kamehameha , Manhattan Café , Daiwa Major, Heart’s Cry, Workforce, Harbinger, Novellist, Zenno Rob Roy, Victoire Pisa, Kurofune, Turtle Bowl,Symboli Kris S, Neo Universe, Deep Brillante gibi yıldızlar bulunuyor.

Orfevre stallion
Orfevre horse
Orfevre

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?