Pastorius – Deutsches Derby 2012

Pastorius – Deutsches Derby 2012

Almanya Derbi koşusu olan ve Hamburg pistinde koşulan 143. kez düzenlenen Deutsches Derby (Gr1) yarışını Pastorius isimli safkan, jokey Terence Hellier ile kazandı. Koşuda kazanan için 2400 metre çim pistte 2.32.23’lük derece gerçekleşti

1 Temmuz 2012 günü Hamburg’ta düzenlenen, 3 yaşlı ingiliz atlarına ait koşuyu Stall Antanando ekürisinden Pastorius kazanırken, Monsun oglu koşunun favorisi Novellist ikinci oldu. 14 safkanın mücadelesinde ülkemizde aygırlık yapan Dai Jin oglu Girolamo ise bu büyük yarıştan üçüncü ayrıldı. Böylece Dai Jin isimli aygırın önemi biraz daha artmış olmuş oldu. Sonucta Giralamo’nun geride bıraktıgı isimler içinde Dettorili Black Arrow , Rock Of Gibraltar oglu Baltic Rock gibi önemli isimlerde bulunmaktadır. Ayrıca koşuda ilk üçe girenleri foto finish anca ayırdıgını düşünürsek Giralamo ‘nun yarışını asla gör ardı etmemek gerekli.

Koşuyu en dıştan gelerek kazanan Pastorius ( Soldier Hollow — Princess Li / Monsun) pedigrisine sahip olup bugunkü yarışı ile yedinci startında üçüncü birinciligini aldı. Safkanın kazançı ise 345,700 Euroya yükseldi.

2012 Deutsches Derby – Pastorius video

Pastorius - Deutsches Derby 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?