Perfect Warrior – Başbakanlık Koşusu 2015

Perfect Warrior – Başbakanlık Koşusu 2015

TJK tarafından 26 Temmuz 2015 tarihinde Veliefendi hipodromunda 64. kez düzenlenen ve sezonun en ciddi sınavlarından olan Başbakanlık Koşusu ‘nu (Gr1), Deniz Kurtel ekürisinden Perfect Warrior isimli safkan kazandı. Jokey Uğur Polat ile start alan safkan, koşu sonrası 10.75 ganyan oranı ile önemli bir sürprizi gerçekleştirdi.

2000 metre çim pistteki yarış sonrası 2.02.78 ile kazanan Perfect Warrior , koşusunun birincilik ikramiyesi 500.000 TL ‘yi ekürisine kazandırdı. Koşuda BLAZE TO WIN ( Win River Win – Lovely Blaze / Sri Pekan ) ikinci, SANZATU ( Bin Ajwaad – Red Fact / Asakir ) üçüncü ve YILDIRIMBEY ( Sabırlı – Dicoş / Sun Music ) ise dördüncü oldular.

Perfect Warrior toplamda 24 kez start alıp 8 birincilik, 3 ikincilik, 4 üçüncülük ve 2 kez ise dördüncülük elde etti. Safkan ekürisine toplam 1.153.300 TL ikramiye kazandı. Misis koşusu (A3) sonrası ikinci kez sınıf yarış kazanan safkanın galibiyetleri tamamı çim pistte olup 1600-2100 metre mesafe aralığındadır.

Perfect Warrior isimli safkanın babası Perfect Storm, 2002 yılının şampiyon 2 yaşlı ingiliz tayı olup ve 2003 Gazi Koşusu (Gr1) dördüncüsüdür. Perfect Storm yarış yaşamı boyunca 8 kez start alıp 5 birincilik, 2 ikincilik ve 1 kez de dördüncülük yapmıştır. Sınıf yarış olarak Sakarya (Gr2) ve Tay Deneme (Gr2) galibidir. Yarış yaşamı kısa sürüp erken yaşta haraya alınmasının meyvesini aygırlık hayatında vermektedir. Harada başarılı yavrularından bazıları ise; Çaldıran (Gr1) galibi Bekmezbey , Yaramaz Çocuk, Black King, Rüzgar Eto, Bambino, Dark Child, Kimura, Zeev, Fast Ocean, Sipse ve Lady Smith’dir. Perfect Warrior babasının ikinci Gr1 kazanan yavrusu olmuştur.

Perfect Warrior annesi Star Flicker ise oldukça üretken ve inanılmaz verimli bir anne olarak dikkat çekmektedir. 2005 yılı Amerika Keeneland satışlarından 50.000 dolara alınmıştır. Aygır olarak şans tanınan Turkish Sword (Johannesburg) yanı sıra Symphony (Eagle Eyed) , All In (Sri Pekan) , Shymphonic Rhythm (Mountain Cat) , Fairy Fast (Lion Heart) gibi başarılı temsilcileri bulunmaktadır. Özellikle kızlarının ileride annelik olarak yüksek potansiyele sahip olduklarını söylemeliyiz.

Perfect Warrior – Başbakanlık Koşusu 2015 (Gr1 + Race Replay)

Perfect Warrior - Başbakanlık Koşusu

Perfect Warrior - Başbakanlık Kupası

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?