Perfect Warrior – Misis Koşusu 2015

Perfect Warrior – Misis Koşusu 2015

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 17 Mart Salı akşamı düzenlenen Misis Koşusu’nu, Deniz Kurtel ekürisinin sahibi olduğu Perfect Warrior (d.a. Perfect Storm – Star Flicker / Woodman ) jokeyi Akın Sözen ile 1.44.70 ’lik bitiriş derecesiyle kazandı.

4 ve daha yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarının Yeşiloba Hipodromu’nda yılın ilk çim pist koşusuna katıldıkları 1700 metre mesafeli koşuyu YENİ KARTAL ( Perfect Storm – Emilia / STORM 2 ) ikinci, SANZATU (Bin Ajwaad – Red Fact / ASAKIR ) üçüncü ve HARD BABY ( Unaccounted For – Uni Baby / FLYING SPUR ) isimli kısrak ise dördüncü olarak tamamladılar. 106.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda farklar Yarım boy – 1,5 boy – boyun şeklinde gerçekleşti.

Perfect Warrior toplamda 19 kez start alıp 7 birincilik, 2 ikincilik, 2 üçüncülük ve 1 kez ise dördüncülük elde etti. Safkan ekürisine toplam 441.500 TL ikramiye kazandı. İlk kez sınıf yarış kazanan safkanın galibiyetleri tamamı çim pistte olup 1600-2100 metre mesafe aralığındadır.

Perfect Warrior isimli safkanın babası Perfect Storm, 2002 yılının şampiyon 2 yaşlı ingiliz tayı olup ve 2003 Gazi Koşusu (Gr1) dördüncüsüdür. Perfect Storm yarış yaşamı boyunca 8 kez start alıp 5 birincilik, 2 ikincilik ve 1 kez de dördüncülük yapmıştır. Sınıf yarış olarak Sakarya (Gr2) ve Tay Deneme (Gr2) galibidir. Yarış yaşamı kısa sürüp erken yaşta haraya alınmasının meyvesini aygırlık hayatında vermektedir. Harada başarılı yavrularından bazıları ise; Çaldıran (Gr1) galibi Bekmezbey , Yaramaz Çocuk, Black King, Rüzgar Eto, Bambino, Dark Child, Kimura, Zeev, Fast Ocean, Sipse ve Lady Smith’dir.

Perfect Warrior annesi Star Flicker ise oldukça üretken ve inanılmaz verimli bir anne olarak dikkat çekmektedir. 2005 yılı Amerika Keeneland satışlarından 50.000 dolara alınmıştır. Aygır olarak şans tanınan Turkish Sword (Johannesburg) yanı sıra Symphony (Eagle Eyed) , All In (Sri Pekan) , Shymphonic Rhythm (Mountain Cat) , Fairy Fast (Lion Heart) gibi başarılı temsilcileri bulunmaktadır. Özellikle kızlarının ileride annelik olarak yüksek potansiyele sahip olduklarını söylemeliyiz.

Perfect Warrior – Misis Koşusu 2015 (A3)
Perfect Warrior - Misis Koşusu 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?