Pershing – Ergin Talay Koşusu 2017

Pershing – Ergin Talay Koşusu 2017

TJK tarafından 12 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Ergin Talay Koşusu ‘nu (Kv8/L) Kamil Kahyaoğlu ekürisinden Pershing ( Scarface – Orse Gül / Sri Pekan ) isimli safkanı jokey Halis Karataş ile kazandı. Pershing ölçüm değeri 3.3 olan normal çim pistte 1400 metrede 1.21.99 ’luk iyi bir derece yaparak zafere ulaştı.

3 yaşlı 10 safkan İngiliz atının start aldığı koşuda, düzlükte lider olan COPPERFIELD ( Three Valleys – Shall We Dance / Unaccounted For ) ikinci, YENİLMEZ ( Kaneko – Solitaire / Royal Abjar) üçüncü, kır tay BEST SPOT ( Victory Gallop – Beneklikız / Play Boy I ) ise dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 75.000 TL olan koşunun farkları 1,5 Boy – Uzak – Boyun şeklinde gerçekleşti.

2.80 ganyan oranıyla kazanan Pershing, 8’inci startında 3’üncü birinciliğine ulaşır iken kazanç hanesi ise toplam 238.700 TL oldu. Pershing bu koşu ile ilk sınıf yarışını kazanmış oldu. Safkan ayrıca Karayel (Gr1) koşusu üçüncüsüdür. Safkanın bir sonraki hedefinin Erkek Tay Deneme koşusu olması bekleniliyor.

Pershing ‘nın babası ülkemizdeki nadir bulunan ünlü Montjeu temsilcilerinden biri olan Scarface olup 12 yarışlık kariyerinde Gr1 Ankara, Gr3 Mimar Sinan ve Gr3 Bursa Bş.Bld.Bşk. lığı koşuları galibiyeti sığdırmştır. Haraya alındıktan sonra ilk jenerasyon tayları 2013 yılında start almaya başlayan aygırın bugüne dek start alan 78 tayından 35 ‘i yarış kazanmayı başarmıştır. Bunlar içerisinde lider temsilcisi Tatvan İncisi dışındaki en dikkat çekici isimlerden bazıları Kazimbaba , Cephei , Nursena ve Clericuzio’dur.

Pershing – Ergin Talay Koşusu 2017
Pershing - Ergin Talay Koşusu 2017

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?