Pether’s Moon – Boğaziçi Koşusu 2014

Pether’s Moon – Boğaziçi Koşusu 2014

7 Eylül 2014 Pazar günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası Boğaziçi Koşusu ‘nu (Gr2) John Manley ekürisinin sahibi olduğu, PETHER’S MOON ( Dylan Thomas – Softly Tread / Tirol ) isimli safkan kazandı. Jokey Richard Hughes ile start alan safkan 2400 metre çim pistte 2.36.09’luk derece gerçekleştirdi. Özellikle son metrelerde ülkemizi başarı ile temsil eden Willage Wind ‘in sprinti ve geçtiği isimler göz önüne alınırsa önemli bir prestij yakaladı. Belki birinci olamasakta Hakeem kadar tebriği hak eden bir safkan oldu.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel Boğaziçi Koşusunda (Gr2) 3 ve yukarı yaşlı 6 safkan ingiliz atı katıldı. 180.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuyu temsilcimiz VILLAGE WIND (Sri Pekan-Steel Girl/Shining Steel) ikinci, VIF MONSIEUR ( Doyen – Viva Madame / Big Shuffle ) üçüncü ve NYMPHEA ( Dylan Thomas – Neele / Peintre Celebre ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar 1 Boy – 4.5 Boy – Uzak şeklinde oluştu. Godolphine ekürisi ise bu yarışta EXCELLENT RESULT ile beşinci olması dikkat çekiciydi.

4 yaşındaki PETHER’S MOON, Gr2 Boğaziçi Koşusu galibiyetiyle birlikte kariyerinin 16. startında 5. galibiyetini elde etti. Pether’s Moon, son olarak 1 Ağustos günü İngiltere-Goodwood’da katıldığı Gr3 koşuyu kazanma başarısı göstermişti.

Pether’s Moon – Boğaziçi Koşusu 2014 (Gr2) yarışı izlemek için tıklayabilirsiniz.(Race Replay)

Pether's Moon - Boğaziçi Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?