Piano Sonata – Ali Orhan Birol Koşusu 2017

Piano Sonata – Ali Orhan Birol Koşusu 2017

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda, 22 Nisan 2017 Cumartesi günü düzenlenen ve programın en önemli mücadelesi olan, Ali Orhan Birol koşusu nu (KV-7) ; Oğuz Yalçın ekürisinden , G. Dilek Emirsoy tarafından yetiştirilen doru erkek safkan Piano Sonata ( Torok – Emma / Shining Steel ) jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı. Safkanın bu koşu sonrası 14 Mayıs tarihinde Erkek Tay Deneme koşusu için İstanbul’ a gelmesi bekleniliyor.

MISTER TICKER isimli safkanın Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının birincilik mücadelesi verdiği Ali Orhan Birol Koşusu, çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleşti. 8 safkan İngiliz tayının katıldığı, 60.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, CİHAN PEHLİVANI ( Mali – Kehribar / Dr Devious ) ikinci , MALERBA ( Divine Light – Seismo / Wolfhound ) üçüncü, ELİPS ( Sri Pekan – Perfect Circle / Perfect Storm ) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan PIANO SONATA için koşunun bitiriş derecesi 1.25.63 olurken, farklar 3,5 Boy – 3 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

160 gün ara sonrası ilk startını alan ve kariyerinin 5. birinciliğine ulaşan PIANO SONATA ayrıca, Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth Koşusu (Gr2) ve Ankara Garı Koşusu (KV-6) galibidir. Ayrıca Çaldıran (Gr1), Karayel (Gr1) ve Eskişehir (A2) gibi önemli koşularda ikinci olmuştur. Tamamı çimde 9 kez start alan safkan 5 kez birinci , 3 kez ikinci olmuştur. Hiç kum pistte start almayan safkan 731.500 TL kazaça ulaşmıştır.

Piano Sonata

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?