Powerscourt Amerika’da show yaptı

Powerscourt Amerika’da show yaptı

8 Şubat 2015 tarihli Amerika Santa Anita Park ‘ta düzenlenen San Marcos Stakes (Gr 2) koşusunu Finnegans Wake isimli ingiliz atı, jokey Victor Espinoza ile kazandı . TJK İngiliz aygırlarından Powerscourt oğlu Finnegans Wake , 2000 metre çim pistte 2:00.88 derece ile zafere koştu. Koşuda ikinci olan Power Ped ve üçüncü olan Power Foot yine her ikiside Powerscourt yavrusu olup ilk 3 sırayı aygırımız domine etti.

6 yaşındaki Finnegans Wake ( Powerscourt – Boat’s Ghost / Silver Ghost ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 27 Start ( 6-3-3) yarış totosuna ve $1,065,375 kazança ulaştı. Bu sezon 2 kez koşup hepsini kazanan Finnegans Wake, aynı zamanda son 3 yarışında da geçilmedi ve bu 3 yarışta Gr2 sınıfındadır. Safkanın stakes galibiyetlerini San Gabriel Stakes (Gr2) , San Marcos Stakes (Gr2) , Hollywood Turf Cup Stakes (Gr2) ve Arlington Handicap (Gr3) şeklinde sıralayabiliriz.

Tekrar 4 ve yukarı ingiliz atlarının 200.000$ toplam ödüllü San Marcos Stakes yarışına dönersek 5 yaşındaki iğdiş Power Ped ( Powerscourt — Madame Blackfoot ) ikinci ve 6 yaşındaki iğdiş Power Foot ( Powerscourt — Madame Blackfoot ) ise üçüncü oldu. Bu yarıştan çıkarılacak sonuç ise ülkemizdeki Powerscourt yavrularının 5 ve 6 yaşında uzun çim yarışlarında farklı olacaklarıdır.

Finnegans Wake – San Marcos Stakes 2015 ( Gr2 – Race Replay ) tıklayabilirsiniz

Finnegans Wake - San Marcos Stakes 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?