Prince Bishop – Dubai Al Maktoum Challenge R2 2014

Prince Bishop – Dubai Al Maktoum Challenge R2 2014

Dubai 2014 festivalinde 6 Şubat Perşembe gecesi, Al Maktoum Challenge R2 (Gr2) koşusunu Prince Bishop jokey Kieren Fallon ile kazandı. Koşu 1900 metre sentetik kumda gerçekleşirken derece ise 1:55:67 oldu. Son virajı döner dönmez yarışı koparan Prince Bishop , Mart ayındaki final mitingi için önemli bir hazırlık yarışından zaferle ayrıldı.

Ünlü Sh Hamdan bin Mohd Al Maktoum ekürisinin sahibi oldugu Prince Bishop ( Dubawi – North East Bay / Prospect Bay ) pedigrisine sahip olup 7 yaşında bir safkandır. Prince Bishop daha önce Fransa’da 2010 yılında Gr2 yarış kazanmıştı. O günden bu yana Gr3 ve Listed galibiyetleri de mevcuttur. Tipik bir Gr2-Gr3 standardı olan safkanın henüz Gr1 galibiyeti bulunmuyor.

Toplam ikramiyesi 250.000 dolar olan koşuda, tempo veren African Story (Pivotal – Blixen / Gone West ) ikinci ve Zambucca ( Lundy’s Liability – Jazz Champion / Dancing Champ ) ise üçüncü oldular. Geçen sene bu koşuyu kazanan Hunter’s Light ise bu sene dördüncü oldu. Yine uzun çimci ve Gr1 galibi kalite bir isim olan Dunaden ise yarıştan yedinci ayrıldı.

Prince Bishop – Dubai Al Maktoum Challenge R2 2014 (Gr2 – Race Replay) tıklayabilirsiniz

Prince Bishop - Dubai Al Maktoum Challenge R2 2014
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?