Prince Bishop – Dubai Al Maktoum Challenge R3 2014

Prince Bishop – Dubai Al Maktoum Challenge R3 2014

Dubai at yarışları festivalinde 8 Mart Cumartesi akşamı, Al Maktoum Challenge R3 (Gr1) koşusunu Prince Bishop jokey Kieren Fallon ile kazandı. Koşu 2000 metre sentetik kumda gerçekleşirken derece ise 2:04:23 oldu. Son virajı dönünce yarışı dar alanlardan çıkarak adeta sökerek kazanan Prince Bishop , Mart ayındaki final mitinginin en önemli yarışı olan Dubai World Cup için yerini yüzde 99 rezerve ettirmiş oldu.

Ünlü Sh Hamdan bin Mohd Al Maktoum ekürisinin sahibi oldugu Prince Bishop ( Dubawi – North East Bay / Prospect Bay ) pedigrisine sahip olup 7 yaşında bir safkandır. Prince Bishop daha önceden Fransa’da 2010 yılında Gr2 yarış kazanmıştı. O günden bu yana Gr2, Gr3 ve Listed galibiyetleri de mevcuttur. Tipik bir Gr2-Gr3 standardı olan safkan, 7 yaşında hayatının ilk Gr1 galibiyetini almış oldu. Geçen sene bu Gr1 yarışta üçüncüsü olan Prince Bishop böylece yarım bıraktığı işi de tamamlamış oldu.

Toplam ikramiyesi 400.000 dolar olan yarışta Sanshaawes ( Ashaawes – Vicario / Northern Guest ) ikinci ve geçen sene bu koşunun dördüncüsü olan Surfer ( Distorted Humor – Surf Club / Ocean Crest ) ise üçüncü oldular. .

Prince Bishop – Dubai Al Maktoum Challenge R3 2014 ( Gr1 – Race Replay ) tıklayabilirsiniz

Prince Bishop - Dubai Al Maktoum Challenge R2 2014
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?